WG NAZWISK | WG DAT

Regina Advento
Dreamlines
stworzone przez aktorkę Teatru Tańca Piny Bausch
niedziela, 15 września 2013 o 20:00
Pierwszy solowy projekt artystki należącej od ponad dwu dekad do Teatru Tańca Piny Bausch. „Dreamlines” to wyraz jej kreatywności, fantazji i wolności artystycznej. Kiedy zrodził się pomysł stworzenia solowego przedstawienia, Regina Advento poszukiwała inspiracji w sali prób, gdzie spędziła godziny tylko w towarzystwie kamery, opracowując kolejne elementy spektaklu. Wpływy Piny Bausch są w nim widoczne, ale jest to także bardzo osobista opowieść, sięgająca do brazylijskich korzeni artystki. Zdjęcie: Karl-Heinz Krauskopf.

Bill Bowers
It Goes Without Saying
w duchu Marcela Marceau
sobota, 14 września 2013 o 20:00
Monodram Billa Bowersa „It Goes Without Saying” to „75-minutowa przejażdżka pełna zabawy”. Performer łączy talenty mima i narratora, opowiadając niewiarygodnie prawdziwą historię swojego życia: od dorastania w prowincjonalnej Montanie, przez występy na Broadwayu, po pracę z legendarnym Marcelem Marceau.

Mark Gindick
Wing-Man
komik prezentowany w amerykańskiej telewizji PBS
sobota, 14 września 2013 o 18:00
„Wing-Man” to przedstawienie, które przywraca wiarę w prawdziwą miłość, uczucie znane niezależnie od języka i kultury. Komik Mark Gindick zjednuje serca widowni, nie wypowiadając ani słowa i ukazując perypetie związane z poszukiwaniem drugiej połówki. Reżyseria: West Hyler. Producent: Michael Bongar.

Herbert Kaluza
Historia mojego gołębnika
przedstawienie w czterech językach
piątek, 13 września 2013 o 20:00
Na motywach opowiadania Izaaka Babla (1899-1941). Unikatowe przedstawienie w czterech językach przenosi widza w atmosferę kulturalnego fermentu dwudziestowiecznej Odessy. Sędziwy Żyd przywołuje historie z dzieciństwa: bolesne wspomnienia z pogromu na miejskim rynku, do którego doszło w tym samym dniu, w którym ojciec podarował mu gołębnik. Przedstawienie grane po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Reżyseria: Christoph Munk. Współpraca artystyczna: Marek Gierszal.

Ewa Kasprzyk
Patty Diphusa
postać stworzona przez Pedro Almodóvara
piątek, 13 września 2013 o 18:00
Archetyp almodovarowskiej kobiety w malinowej peruce. Ewa Kasprzyk wciela się w rolę drapieżnej, czasem sentymentalnej, ale zawsze prowokacyjnej gwiazdy porno. Opowieść o zrzucanych maskach, przemijającym pięknie i zabieganiu o popularność wśród wszystkich – czyli w zasadzie kogo? Reżyseria: Marta Ogrodzińska. Autor tekstu: Pedro Almodóvar. Tłumaczenie: Hanna Torrent-Piasecka i Caryl Swift. Adaptacja: Remigiusz Grzela. Charakteryzacja: Hubert Grabowski.

Anthony Nikolchev
The Echoes Off The Walls Underground
Are Louder Than Your Footsteps Above Me
Amerykanin szkolony w Instytucie Grotowskiego
czwartek, 12 września 2013 o 20:00
Człowiek. Sprzedawca. Orfeusz zrodzony z weny Dostojewskiego i koszmaru Witkacego. Handluje nikomu niepotrzebnymi rzeczami, w czasie kiedy nikogo na nic nie stać. Interesy idą różnie: raz z górki, raz pod górkę. A potem przychodzi to, co nie do wytrzymania. Schizofreniczny taniec nad przepaścią kryzysu. Zdobywca nagród dla najlepszego aktora: United Solo 2011 i United Solo 2012. Współreżyserzy: Yuriy Kordonskiy i Matej Matejka. Tekst inspirowany twórczością C. Bukowskiego, F. Dostojewskiego, S. I. Witkiewicza i A. Millera. Zdjęcie: Zbigniew Warzyński.

 

 
Na górę strony