Jan Peszek
Scenariusz dla nieistniejącego,
lecz możliwego aktora instrumentalnego
  (Polska)
mistrzowski spektakl prezentowany od prawie 40 lat
15 czerwca 2015 o 20.00

Spektakl ma charakter wykładu na temat nowych form artystycznych. Pasja, z jaką Shaeffer mówi o sztuce i życiu, udziela się publiczności. Spektakl jest dla widza przygodą poznawczą i intelektualną. W pierwszej części pt. „Scenariusz dla Nieistniejącego…” Jan Peszek stworzył kreację cieszącą się międzynarodową popularnością od prawie 40 lat.

Yokko
Butoh Medea  (Japonia)
antyczna tragedia w interpretacji japońskiej tradycji butoh
16 czerwca 2015 o 20.00

Fascynująca adaptacja historii Medei w japońskiej tradycji Butoh. Artystka o pseudonimie Yokko we wspaniały sposób kreuje atmosferę grozy, wspinając się na szczyty umiejętności aktorskich i trzymając widza w napięciu do samego końca.

Bill Bowers
Beyond Words  (USA)
przedstawienie zainspirowane techniką Marcela Marceau
17 czerwca 2015 o 20.00

Przedstawienie uznanego na świecie mima Billa Bowersa, ucznia Marcela Marceau, którego premierowy występ w Polsce podczas pierwszego United Solo Europe spotkał się ze wspaniałym przyjęciem widowni i krytyki. Bill opowiada tym razem, jakie jego zdaniem stają w życiu zadania przed mężczyzną na różnych etapach dorastania.

Sandy Simona
Lost in Lvov  (USA)
wzruszająca podróż z przedwojennego Lwowa do Ameryki
18 czerwca 2015 o 20.00

Opowieść trzypokoleniowej wędrówki emigrantów ze wschodniej Europy do Ameryki, rozpoczynająca się od przedwojennego Lwowa, z jego fascynującą różnorodnością kultur i języków. Zabawna historia, sportretowana przy użyciu barwnych kostiumów, ujmującej muzyki i interakcji z widzem.

Aurora Lagattuta
Inside the Whale  (USA)
ekspresyjne oblicze teatru ruchu i zmysłowy głos Marii Peszek
19 czerwca 2015 o 20.00

Spektakl teatru ruchu, z prezentacją efektów specjalnych w postaci projekcji. Współczesne przedstawienie z historią abstrakcyjnej podróży kobiety połkniętej przez wieloryba, zachwycające plastyką ruchu i choreografią.

Julian Goldhagen
Talk to me about Shame  (USA)
spektakl przełamujący tabu i uprzedzenia
20 czerwca 2015 o 20.00

Opowieść, która tworzy przestrzeń fizyczno-teoretyczną, w której doświadczenie wstydu jest poddane konfrontacji z serią pytań i odarte z tajemnic; skierowane na stworzenie poczucia wspólnoty z innymi ludźmi.

Anna Serafińska
Love Stories  (Polska)
jazzowa wirtuozeria Anny Serafińskiej i występ gościnny Omara Sangare
21 czerwca 2015 o 20.00

Wybitna wokalistka Anna Serafińska wystąpi w koncercie solowym na zakończenie 3. edycji Festiwalu United Solo Europe. Ballady muzyczne tworzą opowieść o wielu odcieniach emocji. W tym spektaklu miłość niejedno ma imię.