Teatr Syrena, Litewska 3, 00-589 Warszawa
27 czerwca — 3 lipca 2016
Rezerwacja biletów: 22 10 11 616, 22 10 11 613
w spektaklu Jorge Puerta Armenty
ze specjalnym udziałem Omara Sangare
Uczta teatru tańca, przygotowana i prezentowana przez członków zespołu Piny Bausch. Spektakl opowiada o mężczyźnie znajdującym się na życiowym zakręcie, który doświadcza bolesnej przemiany. Jest zagubiony, co popycha go do ekspresyjnego tańca, graniczącego z szaleństwem… tylko po to, by po chwili powrócić do spokoju. To targają nim niekończące się emocje, to znów opada z sił. W końcu, odnajduje nirwanę 17 centymetrów nad ziemią. Pomysł, reżyseria i choreografia: Jorge Puerta Armenta. Współtwórcy spektaklu: Jorge Puerta Armenta i Pablo Aran Gimeno. Obsługa techniczna: Marco Wehrspann. Zdjęcie: Maarten Vanden Abeele.
Farsa na komercyjny teatr. Perypetie uroczej, lecz niedocenianej aktorki Zoe, która marzy o wielkiej roli i życiowej szansie na scenie. Luźno podchodząca do swoich obowiązków agentka wysyła Zoe na castingi, do ról, które niezbyt się dla niej nadają. Począwszy od Riverdance, poprzez Spidermana, skończywszy na cyrku objazdowym. Oddalając się coraz bardziej od swojego marzenia o występach w klasycznych dramatach, Zoe zdaje sobie sprawę, że przynajmniej poznała lepiej samą siebie. Zabawny spektakl, zauważony przez BBC, dzięki któremu widz doceni wiarę w siebie i swoje marzenia. Podążając za myślą Oscara Wilde’a: „Bądź sobą, wszyscy inni są już zajęci”.
Robert DeNiro uznał, że to materiał na dobry film. Sarah wychowuje się w pobożnej rodzinie potomków holenderskich imigrantów w Pensylwanii. Otoczona przez tradycyjne społeczności Amiszów, czuje, że w jakiś sposób nie pasuje do otoczenia. Kocha swoich adoptowanych rodziców i sama czuje się kochana, jednak nie czuje się spełniona i nie potrafi znaleźć swojego miejsca. Wtem! Odnajduje ją biologiczna matka. Wiele zagadek się wyjaśnia. Świat Sarah wywraca się do góry nogami, tylko po to, by wrócić na własne tory. To podróż przepełniona uczuciami zagubienia i odnajdywania, i znów zagubienia, i tak w kółko – wszystko z przymrużeniem oka. Zdjęcie: Christine Butler.
Solowy musical: opowieść o ambitnym studencie prestiżowego college’u, rozdartym między wyborami serca i rozumu. Urodzony w rodzinie bankierów, powinien kontynuować tradycje i szkolić się w kierunku bankowości. Serce podpowiada mu jednak coś zupełnie innego. Marzy o występowaniu na Broadway’u, powołanie ciągnie go w kierunku teatru. Kiedy trafia do Nowego Jorku na staż w korporacyjnym banku na Wall Street, odwiedza go Dobra Wróżka, pomagając w życiowych wyborach. Historia opowiedziana w rytm największych musicalowych hitów.
Adaptacja znanego utworu Jeana Cocteau. Bohater oczekuje na telefon, od którego zależy jego całe życie. Przepełniony nadzieją i desperacją, samotnością życia w wielkiej metropolii, jest skłonny do trwania w kłamstwie i podporządkowania swoich emocji, byleby uratować uczucie. Jest rozdarty, ale i zdecydowany. Gotowy do poświęceń. Nie chce być sam. Cała historia dzieje się podczas jednej rozmowy telefonicznej. To, co niedopowiedziane jest tak samo ważne, jak to, co słyszalne. Przedstawienie o nowojorczykach, którzy tak często czują się samotni w wielkim mieście. Podróż razem z widzami w najintymniejsze zakątki ludzkiej duszy. Reżyseria: Rafael Abolafia.
W hołdzie układowi ruchu człowieka! Doktor Niki Nom, poetka i anatom, przedstawia swoje wiersze inspirowane przez poszczególne części ciała — a wśród nich same perełki, jak choćby „Lędźwiowy zginacz” czy „Pośladek na moje uszy”. Zabawny spektakl, pełen słownych gierek uzupełnianych kreowanymi na żywo figurami. Zdjęcie: Eleanora Alberto.
Nowe aranżacje włoskich szlagierów, w które wplecione są zaskakujące polskie elementy. Występ Mariotti to coś więcej niż muzyka, to muzyczno-kabaretowe show, zabawa z publicznością, wycieczka do bijącego serca włoskiego świata. Monika jednocześnie zadziwia i bawi swoim punktem widzenia na polskie stereotypy i rzeczywistość. Reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot. Kierownictwo muzyczne: Michał Lamża.
Dyrektor Artystyczny Teatru Syrena - Wojciech Malajkat
Dyrektor Artystyczny United Solo - Omar Sangare